Jak L-karnityna pomaga schudnąć? Zasada działania suplementów na odchudzanie

Biuro prasowe
13/06/2022
Jak l-carnityna pamaga schudnąć

Przygotuj formę na lato i pochwal się szczupłą, wysportowaną sylwetką podczas wakacji! Postaw na L-karnitynę. To popularny składnik wielu spalaczy tłuszczu, który uczestniczy w przemianach metabolicznych wolnych kwasów tłuszczowych. L-karnityna ma wpływ na odchudzanie przede wszystkim u osób, które poprzez zbilansowaną dietę i regularną aktywność fizyczną dążą do redukcji tkanki tłuszczowej w celu pozbycia się nadprogramowych kilogramów i wymodelowania figury. Poznaj działanie L-karnityny. Dowiedz się, czy L-karnityna spala tłuszcz oraz jakie suplementy z L-karnityną są godne polecenia?

  1. Jak działa L-karnityna? Poznaj właściwości L-karnityny
  2. L-karnityna a odchudzanie. Suplementy, które warto wybrać

Jak działa L-karnityna? Poznaj właściwości L-karnityny

Jak działa L-karnityna?”, „czy L-karnityna spala tłuszcz?”, „kiedy należy stosować L-karnitynę?” to często zadawane pytania dotyczące suplementacji L-karnityną przez osoby poszukujące skutecznego sposobu na redukcję masy ciała.

L-karnityna to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Do jej syntezy dochodzi w wątrobie, nerkach i mózgu. Zasady działania L-karnityny opisane zostały w wielu publikacjach naukowych. Działanie L-karnityny ma wpływ na organizm, a przede wszystkim na spalanie tkanki tłuszczowej. Odpowiadając zatem na pytanie, „czy L-karnityna spala tłuszcz?”, dzięki swoim właściwościom, L-karnityna pomaga w sprawniejszej redukcji tkanki tłuszczowej1. Substancja ta uczestniczy w transporcie wolnych kwasów tłuszczowych do mitochondriów – centrów energetycznych komórek. Tam zachodzi proces ich utleniania i uwalniania nagromadzonej w nich energii, która jest wykorzystywana przez organizm, np. w trakcie ćwiczeń nad szczupłą sylwetką. Ponadto na skutek efektywnego utleniania wolnych kwasów tłuszczowych nie dochodzi do ponownego magazynowania ich w formie trójglicerydów.

L-karnityna zatem korzystnie wpływa na proces odchudzania, przez co stanowi wartościowy dodatek do zbilansowanej diety o ujemnym bilansie kalorycznym. I tak też powinniśmy postrzegać suplementy diety na odchudzanie. Pamiętajmy, to nie są zamienniki diety, a jedynie jej wartościowe uzupełnienie o konkretne składniki, dzięki którym łatwiej zrealizować postawiony przed nami cel.

PolecamyJak działają suplementy na odchudzanie?

Jak działają suplementy na odchudzanie

L-karnityna a odchudzanie. Suplementy, które warto wybrać

Na rynku suplementów diety nie brakuje produktów z L-karnityną. Ze względu na działanie, po L-karnitynę częściej sięgają kobiety. Mężczyźni z reguły wolą „mocniejsze” spalacze tłuszczu. Mowa tutaj przede wszystkim o produktach z różnymi dodatkami, które dodatkowo wspierają procesie redukcji tkanki tłuszczowa, np. poprzez nasilenie termogenezy (kapsaicyna z ekstraktu pieprzu kajeńskiego), co może przyczyniać się do większej potliwości w trakcie ćwiczeń.

Decydując się suplementację L-karnityną, do wyboru mamy produkty z:

  • L-karnityną w proszku
  • L-karnityną w kapsułkach
  • L-karnityną w płynie – niewielkie ampułki typu shot lub puszki

Wyżej wymienione formy spalaczy tłuszczu z L-karnityną oferuje topowa marka suplementów dla sportowców – Olimp Sport Nutrition. Absolutnym hitem jest L-Carnitine 1500 Extreme Mega Caps®! To czysta L-karnityna w kapsułkach w formie wysoko przyswajalnego winianu.

W ofercie Olimp Sport Nutrition jest również L-karnityna w shocie – L-Carnitine 3000 Extreme Shot®. Oprócz kluczowego składnika skład produktu uzupełniono porcją magnezu i witaminy B6, które m.in. przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia. Niewielki rozmiar shota pozwala mieć suplement diety zawsze w zasięgu ręki. Wystarczy wstrząsnąć ampułką i wypić.

Absolutną nowością marki Olimp Sport Nutrition jest napój gazowany z L-karnityną – Carni Tea Xplode® Zero. Brak cukru, dodatek naturalnej kofeiny, orzeźwiający smak to tylko niektóre z zalet pysznego, idealnego na lato napoju.

1) J Physiol. 2011 Apr 1; 589(Pt 7): 1509–1510, Metabolism.2004 Aug;53(8):1002-6, Front. Physiol., 26 October 2020.