Gwiazda piłkarskiej reprezentacji Polski w Olimp Team!

Biuro prasowe
22/10/2021

Zawodniczka Bayernu Monachium i gwiazda polskiej reprezentacji – Weronika Zawistowska zrealizowała kolejny transfer. Teraz jest także członkiem Olimp Team!

Weronika Zawistowska to czołowe nazwisko w kadrze polskiej reprezentacji piłkarskiej. Komentatorzy i trenerzy mówiąc „Zawistowska”, dodają: szybkość. Przez niektórych porównywana jest do Kamila Grosickiego. Zanim podpisała kontrakt z Bayern Monachium, odrzuciła ofertę z Realu Madryt. Teraz w rozwoju będziemy jej pomagać także my!

Jedyna w klubie

Jej piłkarska historia rozpoczęła się od gry z tatą i kolegami. Szybko zaczęła brać pod uwagę, że to będzie jej pomysł na życie. Ale początki wcale nie były łatwe: gdy miała 8 lat rozpoczęła treningi w UKS Bródno Warszawa i była…jedyną dziewczyną w chłopięcej drużynie. Dzięki temu, że się nie poddała, kilka miesięcy później przeniosła się do MUKS Praga Warszawa i zacząć trenować z kobiecą drużyną. W 2015 roku zaczęła grać dla GKS Górnik Łęczna i wtedy rozpoczęło się jej pasmo profesjonalnych sukcesów. Dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Polski oraz triumfowała w Pucharze Polski, co pozwoliło jej wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym UEFA Women’s Champions League. Podczas rozegranych tam trzech meczy strzeliła gola.

Udało mi się zdobyć 3 Mistrzostwa Polski. Zdałam sobie sprawę z tego, że w Polsce osiągnęłam wszystko.

Weronika Zawistowska

Marzenia realizowane za granicą

W 2021 roku podpisała 3-letni kontrakt z Bayernem Monachium, gdzie w pierwszym sezonie została wypożyczona do innego klubu Bundesligi. Aby spełniać się sportowo musiała wyjechać z Polski. Jednak koleżanki z nowego klubu przyjęły ją bardzo ciepło i wspierają na każdym kroku.

Sam wyjazd był ciężkim krokiem – opuszczenie rodziny nie było łatwe. Zawsze byłam z nimi blisko, ale jeśli chcesz spełniać swoje marzenia, musisz być gotowa na takie poświęcenia. Wsparcie od rodziców mam ciągłe, mimo że nie ma ich przy mnie fizycznie – zdradza zawodniczka.

Czego możemy życzyć Weronice? Jakie są jej następne plany?

Życzcie mi oczywiście strzelenia jak największej liczby goli! Chciałabym przejść z wypożyczenia do mojej drużyny, w której podpisałam kontrakt – Bayern Monachium. Jak uda mi się to osiągnąć, wtedy wyznaczę sobie następny cel. Nie chcę osiąść na laurach – odpowiedziała Weronika.

Olimp Sport Nutrition będzie wspierać Weronikę w realizacji jej marzeń. Oby strzelała jak najwięcej bramek i zdobywała kolejne tytuły – zarówno w kadrze, jak i w klubie.

POSZERZ SWOJĄ WIEDZĘ

Powiązane artykuly