Robert Karaś nowym rekordzistą świata na dystansie 5-krotnego IRONMANA!

Biuro prasowe
21/09/2021

To było piekło. Nie da się tego porównać do żadnego innego biegu – tak chwilę po przekroczeniu mety komentował swój wyścig Robert Karaś, nowy rekordzista świata na dystansie 5-krotnego Ironmana! Ambasador Olimp Sport Nutrition pobił o ponad 4 godziny rekord Richarda Junga.

Zawody na dystansie 5-krotnego Ironmana składają się z:

  • 19 km pływania,
  • 900 km jazdy na rowerze,
  • 211 km biegania.

Dotychczasowy rekord świata należał do Richarda Junga, który kilka tygodni temu zakończył zawody w Colmar w czasie 72.39.42. Podczas zawodów rozgrywanych w León, w Meksyku, Robert Karaś pobił ten rekord, notując czas 67:58:01.

Podczas wyścigu zawodnicy musieli mierzyć się m.in. z potężną ulewą i gradobiciem, przez które organizatorzy musieli przerwać bieg. Dodatkowo miejsce rozgrywania zawodów charakteryzuje się dużą wysokością oraz wilgotnością.

Robert Karaś tuż po wyścigu w taki sposób komentował swój wyczyn : To było piekło. Nie da się tego porównać do żadnego innego biegu. Było 100 razy gorzej niż kiedykolwiek indziej. 

Rywalizacja na takim dystansie okupiona jest skrajnym wycieńczeniem organizmu i kontuzjami. Robert m.in. skręcił kostkę i doznał wielu otarć. Podczas rywalizacji musiał dodatkowo uważać na niezabezpieczoną trasę, po której błąkały się agresywne psy.

POSZERZ SWOJĄ WIEDZĘ

Powiązane artykuly