Jakość Olimp Sport Nutrition potwierdzona certyfikatem Halal!

Biuro prasowe
24/01/2022

Trzydzieści produktów Olim Sport Nutrition uzyskało certyfikat Halal. To potwierdzenie, że produkty są produkowane, pakowane i przechowywane zgodnie z wymaganiami islamu.

System Halal to standard prawa żywieniowego dla wszystkich wyznawców islamu. Zgodnie z nim produkty nie mogą zawierać alkoholu oraz innych napoi odurzających, a także takich surowców jak np. krew zwierząt czy wieprzowina.

Pozyskanie certyfikatu Halal było dla nas bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju na rynkach eksportowych. Jest on niezbędny, aby rozpocząć sprzedaż na niektórych rynkach, na przykład w Egipcie i Pakistanie. W wielu krajach certyfikat nie jest wymagany, ale stanowi dużą wartość dodaną dla konsumentów.

Sebastian Bizoń, dyrektor ds. eksportu.

Wyniki audytu

Zdobycie certyfikatu Halal poprzedziły długie tygodnie formalności zwieńczone audytem przeprowadzonym w firmie, kiedy to kontroli podkładały m.in. linie produkcyjne.

Zgłoszone do certyfikacji produkty spełniały wszystkie stawiane wymagania. Proces weryfikacji wiązał się jednak z zebraniem i skatalogowaniem niemal dwustu certyfikatów od dostawców surowców, a przygotowanie do audytu trwało kilka miesięcy.

Artur Pliś, P.o. Kierownik Ds. Produktów Dla Osób Aktywnych I Sportowców

Certyfikat Halal jest przyznawany na rok. Firma już pracuje nad pozyskaniem certyfikatu dla kolejnych produktów.

POSZERZ SWOJĄ WIEDZĘ

Powiązane artykuly